Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά!! PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 11 Σεπτέμβριος 2013 19:11

agiasmos 2013-14

Πρώτη μέρα για τους μαθητές του ΓΕ.Λ Ανδραβίδας η σημερινή και από νωρίς το πρωΐ το προαύλιο του σχολείου μας γέμισε από τις φωνές, τα αστεία και τα πειράγματα των παιδιών.  Γύρω στις 10π.μ, οι δύο ιερείς της Ανδραβίδας έκαναν τον αγιασμό και ευχήθηκαν  Καλή Πρόοδο στους μαθητές.

Ευχές τους έδωσε και ο Διευθυντής του ΓΕ.Λ Ανδραβίδας, κ. Αριστείδης Ραμαντάς, εκ μέρους και του Συλλόγου των καθηγητών. Αμέσως μετά δόθηκαν όλα σχεδόν τα βιβλία αφού τη φέτος η  παραλαβή τους από τις σχολικές μονάδες έγινε έγκαιρα.

Στο αγιασμό παρευρέθηκαν η κα. Αγγέλα Τζούμα (Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας Ανδραβίδας), ο κ. Ανδρέας Κορομηλάς (Πρόεδρος του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Κυλλήνης),  η κα. Κυριακούλα Τσάτσου-Καπατσούλια (Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων) καθώς και τα μέλη του Συλλόγου: Λαγογιάννης Γιάννης, Βατσή Ανθή, Φανού Μαρίνα, των οποίων η βοήθεια αποδείχθηκε πολύτιμη την προηγούμενη σχολική χρονιά. Επίσης, μία τέτοια ημέρα δεν θα μπορούσε να λείψει από τον αγιασμό και ο δραστήριος πρόεδρος του περσινού 15μελούς μαθητικού συμβουλίου,  Χρήστος Ασημακόπουλος, πριν φύγει για τις σπουδές του στην Αθήνα. Ο Διευθυντής του σχολείου ευχαρίστησε για άλλη μία φορά όλους όσους βοήθησαν και στήριξαν το σχολείο όποτε τους ζητήθηκε και ευχήθηκε και αυτή τη σχολική χρονιά να συνεχιστεί η καλή συνεργασία.

Τέλος, η κα.Τζούμα στον σύντομο χαιρετισμό της έδωσε τις καλύτερες ευχές της  στους μαθητές και υποσχέθηκε να διοργανώσει μία εκδήλωση για τη βράβευση των μαθητών του σχολείου μας που εισήχθησαν τα δύο τελευταία χρόνια στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά!!!

agiasmos

(Δημοσίευμα της εφημερίδας Πατρίς-Πύργου)

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 15 Σεπτέμβριος 2013 19:43