Επιτυχόντες Πανελλαδικών 2013 PDF Εκτύπωση E-mail
Πέμπτη, 29 Αύγουστος 2013 10:40

Ιδιαίτερα ευχαριστημένοι αισθάνονται οι μαθητές του σχολείου μας μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των Πανελλαδικών 2013 αφού οι περισσότεροι πέρασαν στη σχολή της πρώτης τους προτίμησης.  Με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων πήρε τέλος η αγωνία τους και άρχισαν να κάνουν σχέδια για τη νέα τους φοιτητική ζωή.

Το ποσοστό επιτυχίας των μαθητών του σχολείου μας ήταν φέτος 76% και οι περισσότεροι  (66%) κατάφεραν να εισαχθούν σε ΑΕΙ  με εξαιρετικές επιδόσεις ενώ το 10% σε ΤΕΙ.

Αξίζει επίσης να σημειωθεί ότι αρκετοί εισήχθηκαν στις σχολές τους με πολύ καλή σειρά, όπως ο Κετσεκιουλάφης Ιωάννης (5ος στην Ιατρική Πατρών ) και η Περικλέους Αργυρώ (9η στη Σχολή Χημείας Πάτρας).

Αυτή η επιτυχία έρχεται σε συνέχεια της περσινής επιτυχίας των μαθητών του ΓΕ.Λ Ανδραβίδας,  που παρά τα δύσκολα θέματα κατάφεραν να εισαχθούν σε υψηλόβαθμες και περιζήτητες σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Έτσι επαληθεύεται για άλλη μία φορά το ότι το μέλλον ανήκει σε αυτούς που προσπαθούν και το κατασκευάζουν.

Ο Διευθυντής και οι καθηγητές του σχολείου εύχονται Καλές Σπουδές στου νέους φοιτητές και  να προσπαθούν πάντα για το καλύτερο.

Επιτυχόντες Πανελλαδικών 2013

Παρακάτω υπάρχουν οι δηλώσεις μαθητών του σχολείου μας στην εφημερίδα "Πρώτη" της Ηλείας:

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 02 Σεπτέμβριος 2013 06:49