Αποτελέσματα για τη Βουλή των Εφήβων PDF Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 27 Απρίλιος 2013 06:49

vouli efivon11

Ανακοινώθηκαν την Παρασκευή 26 Απριλιου 2013 τα αποτελέσματα της κλήρωσης για τη συμμετοχή στο πρόγραμμα "Βουλή των Εφήβων" με τη μορφή κωδικών και τα οποία μπορείται να δείτε πατώντας εδώ.

Από το σχολείο μας πήραν μέρος και φέτος στο διαγωνισμό μαθητές της Β΄Λυκείου χωρίς όμως να κληρωθούν για να πάρουν μέρος στις εργασίες της ΙΗ΄Συνόδου. Σύνδεσμος επικοινωνίας: Διαμαντοπούλου Μαρία.

Το σχολικό έτος 2008-09, η μαθήτρια της Β΄Λυκείου του ΓΕ.Λ Ανδραβίδας Βουρτσάνη Κατερίνα, πήρε μέρος στο πρόγραμμα Βουλή των Εφήβων και επιλέχθηκε να εκπροσωπήσει, μαζί με άλλους 4 μαθητές της Ηλείας, το νομό μας στις συνεδριάσεις της  ΙΓ' συνόδου. Σχετικές φωτογραφίες υπάρχουν στη Συλλογή φωτογραφιών του σχολείου μας.

Το σχολικό έτος 2012-13 από την Ηλεία πήραν μέρος στο πρόγραμμα αυτό 17 σχολεία, 170 συμμετέχοντες και οι επιτυχόντες ήταν 154. Μετά την κλήρωση η Ηλεία θα εκπροσωπηθεί με 5 έδρες από μαθητές των παρακάτω σχολείων:

Τακτικά μέλη

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΑΡΔΑΣ
 2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΥΡΓΟΥ
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΕΛΟΠΙΟΥ
  2ο ΕΠΑ.Λ. ΠΥΡΓΟΥ
4ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΥΡΓΟΥ

Αναπληρωματικοί

1ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΥΡΓΟΥ
2ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ Ν. ΦΙΓΑΛΙΑΣ
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΡΕΣΤΕΝΩΝ
ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΑΡΘΟΛΟΜΙΟΥ

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που δεν μένουν αμέτοχοι απέναντι στα κοινωνικά δρώμενα και επιλέγουν δημιουργικές δραστηριότητες για την αξιοποίηση του χρόνου τους.

Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 27 Απρίλιος 2013 07:21