1ος Περιφερειακός Διαγωνισμός Σχολικών και Διοικ. Ιστοτόπων Δυτ. Ελλάδας PDF Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 24 Νοέμβριος 2012 12:02

contest-51

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης (ΠΔΕ) Δυτικής Ελλάδας σε συνεργασία με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) προκηρύσσουν διαγωνισμό για τη βράβευση των καλύτερων ιστότοπων Νηπιαγωγείων, Δημοτικών (κατηγορία Π.Ε), Γυμνασίων και Λυκείων (κατηγορία Δ.Ε.), καθώς και Διοικητικών Μονάδων (ΔΔΕ και ΔΠΕ) στις Περιφερειακές Ενότητες Αχαΐας, Αιτωλοακαρνανίας και Ηλείας.

Ο σκοπός του διαγωνισμού είναι η επιβράβευση των σχολικών και των διοικητικών μονάδων μέσω των δημιουργών (εκπαιδευτικών ή διοικητικών υπαλλήλων) που συντηρούν τους σχετικούς ιστότοπους. Η καταληκτική ημερομηνία συμμετοχής είναι η 14η Δεκεμβρίου 2012.

Δείτε το έγγραφο για την προκήρυξη του διαγωνισμού πατώντας εδώ.

Το σχολείο μας έχει δηλώσει συμμετοχή στον παραπάνω διαγωνισμό αφού από το 2008 που δημιουργήθηκε η ιστοσελίδα του σχολείου μας, ανανεώνεται, εμπλουτίζεται και βελτιώνεται συνεχώς από εκπαιδευτικούς και μαθητές του σχολείου, που αφιερώνουν χρόνο για το σκοπό αυτό.
Τελευταία Ενημέρωση στις Σάββατο, 24 Νοέμβριος 2012 12:19