Κατασκευή ανθόκηπου στον εξωτερικό χώρο του σχολείου PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 25 Απρίλιος 2012 14:40

kipos2

Την Τετάρτη 25 Απριλίου 2012, οι μαθητές της Περιβαλλοντικής Ομάδας του ΓΕ.Λ Ανδραβίδας, ανέλαβαν να φυτέψουν λουλούδια και δέντρα στον εξωτερικό χώρο του σχολείου.

Τις δύο τελευταίες ώρες του σχολικού προγράμματος, με την επίβλεψη και τη βοήθεια του Διευθυντή κ. Ραμαντά και εκπαιδευτικών του σχολείου, έφτιαξαν έναν όμορφο ανθόκηπο, φυτεύοντας μία μουριά, μία ελιά καθώς και αρκετά ανθοφόρα εποχιακά φυτά. Δεξιά και αριστερά της  εισόδου του σχολείου  τοποθετήθηκαν λιγούστρα ομορφαίνοντας τη διαδρομή προς το προαύλιο.

Σε μία πλευρά του ανθόκηπου τοποθετήθηκαν αρωματικά φυτά, όπως δενδρολίβανο, ρίγανη, δυόσμος και βασιλικός.

Οι μαθητές με πολύ διάθεση και υπευθυνότητα συνεργάστηκαν και το αποτέλεσμα δικαίωσε τον κόπο που έκαναν για την κατασκευή του κήπου.

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 27 Απρίλιος 2012 08:50