Βράβευση επιτυχόντων του διαγωνισμού Θαλής 2011 PDF Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 04 Φεβρουάριος 2012 19:06

Το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2012, το παράρτημα της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας στην Ηλεία, βράβευσε σε μια πολύ όμορφη εκδήλωση του επιτυχόντες μαθητές στους διαγωνισμούς Θαλής 2011, Ευκλείδης 2011 και Μαθηματικά και Παιχνίδι 2011.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο κατάμεστο Λαζαράκειο Δημοτικό Μέγαρο Αμαλιάδας, στις 10 το πρωί. Συντονιστές της εκδήλωσης ήταν ο πρόεδρος του παραρτήματος Γιάνναρος Διονύσιος, ο αντιπρόεδρος Κουσινιώρης Γεώργιος και το μέλος Σταυρόπουλος Σταύρος.

Βασικός ομιλητής ήταν ο Πυργιώτης καθηγητής του ΕΜΠ Μπουντουβής Ανδρέας, ο οποίος αφού ευχήθηκε τα καλύτερα στους διακριθέντες μαθητές, τόνισε την μεγάλη αξία που έχει η διοργάνωση τέτοιων διαγωνισμών και αναφέρθηκε στους λόγους για τους οποίους αξίζει να παίρνουν μέρος οι μαθητές.

Από το ΓΕ.Λ Ανδραβίδας βραβεύτηκαν οι μαθητές Φουντά Θεοφανία και Δημητρόπουλος Ανδρέας.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση υπάρχουν στη Συλλογή φωτογραφιών του σχολείου μας.

Τελευταία Ενημέρωση στις Δευτέρα, 10 Δεκέμβριος 2012 20:14