Σχολικοί Αγώνες 2010-11 PDF Εκτύπωση E-mail
Κυριακή, 19 Δεκέμβριος 2010 16:52

Το ΓΕ.Λ Ανδραβίδας, το σχολικό έτος 2010-11, έλαβε μέρος στους σχολικούς αγώνες μπάσκετ που πραγματοποιήθηκαν και φέτος στο νομό μας.

Ο πρώτος αγώνας ήταν την Τετάρτη 1/12/10 και πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο της Αμαλιάδας  ανάμεσα στους μαθητές των  ΓΕ.Λ Ανδραβίδας και ΓΕ.Λ Γαστούνης, στο πλαίσιο των Σχολικών Αγώνων

Νικητής του αγώνα ήταν το ΓΕ.Λ Ανδραβίδας (31-27).

Από το Λύκειο Ανδραβίδας αγωνίστηκαν οι μαθητές:

Πασπαλιάρης Βαγγέλης

Δρακόπουλος Γιάννης

Γώτης Γεράσιμος

Κοντάνας Χαράλαμπος

Αργυρόπουλος Δημήτρης

Βαρβαρέσος Κώστας

Λεμποτέσης Διονύσης

Φάσκο Αντώνης

Κατσαρός Χρήστος

Μαρίνος Γιάννης

Μαρτζάκλης Διονύσης

Μουτσάι Έντρι

Υπεύθυνη της συμμετοχής η Καλαμαρά Αθανασία(ΠΕ11). Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα στη συλλογή φωτογραφιών του σχολείου μας, και ένα μικρό απόσπασμα από τον αγώνα, πατώντας εδώ. Σχετικό δημοσίευμα υπάρχει και στον τοπικό τύπο: Εφημερίδα Πατρίς

Ο δεύτερος αγώνας πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 8/12/10, με αντίπαλο το 2ο ΓΕ.Λ Αμαλιάδας, το οποίο κέρδισε αυτή τη φορά.

Επίσης, δύο από τους μαθητές του σχολείου μας, ο Μουτσάι Ένρι και ο Φάσκο Αντώνης,  έλαβαν μέρος στους αγώνες ανώμαλου δρόμου, που πραγματοποιήθηκαν στις 16/12/10. Σχετικό δημοσίευμα της εφημερίδας Πατρίς μπορείτε να δείτε εδώ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Κυριακή, 19 Δεκέμβριος 2010 17:57