Ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει PDF Εκτύπωση E-mail
Σάββατο, 09 Νοέμβριος 2013 15:42

Το ΓΕ.Λ Ανδραβίδας κατά το σχολικό έτος 2012-13 συμμετέχει για πρώτη φορά στο Εθνικό Θεματικό Δίκτυο με θέμα:"Ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει"που επιμελείται και συντονίζει το ΚΠΕ Μολάων.  Το σχολείο μας συμμετέχει στο Δίκτυο με περιβαλλοντική εργασία σχετική με το Κάστρο Χλεμούτσι που δεσπόζει στην περιοχή του Δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης.

Το σχολείο μας απέσπασε το τρίτο βραβείο στο διαγωνισμό φωτογραφίας που διοργάνωσε το ΚΠΕ Μολάων για τα σχολεία που είναι μέλη στο Δίκτυο "Ο τόπος το ορίζει και ο άνθρωπος το χτίζει", με φωτογραφία από το κάστρο Χλεμούτσι.

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας, κ. Γεώργιος Παναγιωτόπουλος, έστειλε συγχαρητήρια επιστολή στους μαθητές που συμμετείχαν στο πρόγραμμα, την οποία μπορείτε να δείτε πατώντας εδώ.

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 13 Φεβρουάριος 2014 14:47